Edit Content

Hakkında

Sağlık sektöründe 20 senedir hizmet veren uzman kadromuz ile yaklaşık 5 seneden beri de nakil işlemi sunmaktayız.

İletişim Bilgileri

Post Operatif Saç Yıkama

Ekim Sonrası Saç Yıkama

Saç ekimi ameliyatından 4 gün sonra saçlar talimatlara uygun olarak yıkanmaya başlar.Sonrasında 10. güne kadar talimatlara uygun şekilde saçlar yıkanır.

Hatta ilk yıkama klinikte yaptırılarak sonrasında nasıl yıkama yapılacağı uygulamalı olarak görülebilir.

Yıkama prosedürü talimatlara uygun tamamlandığında saç derisindeki kabuklanmalar gider, görüntünüz tamamen normale döner.

1. ADIM: Losyonu Uygulama

Losyon, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur, cildi nemlendirir ve saç derisinde oluşan kabukları yumuşatır.

İlk hafta

Donör Bölge (Saç Köklerinin Alındığı Bölge)

Losyon, ilk hafta yalnızca donör bölgeye, bütün donör alanı losyonla kaplanarak uygulanır ve bir saat beklenir.

İkinci hafta

Donör Bölge ve Ekim Yapılan Alan

İkinci hafta hem donör hem de ekim yapılan alana uygulanarak bir saat beklenir. Ancak ekim yapılan alanda saçların yönüne; saçın yönüyle aynı doğrultuda ve ekilen köklere zarar gelmeyecek şekilde losyonu uygulamaya dikkat edilmesi gerekir.

2. ADIM: Şampuanı Uygulama

Özel bir medikal şampuan kullanılarak gerçekleştirilen uygulama, saç derisindeki kabukların dökülmesini sağlar ve iyileşme sürecini hızlandırır. Losyon uygulaması bir saat sürer ve daha sonra yıkamaya geçilebilir.

Uygulama için reçete edilen medikal şampuanı iki elinizin arasına alarak köpürtünüz. Köpürtülen şampuanı, alım ve ekim yapılan bölgelere parmak uçlarınızla yumuşak bir şekilde masaj yaparak yedirip şampuan köpüğünü durulamadan önce iki-üç dakika bekleyiniz.

3. ADIM: Durulama

Tazyikli su kullanmamaya dikkat ediniz. Saçlarınızı ıIık suyu bir kaba doldurup yavaşça akıtarak durulayınız. Uygulanan şampuanın tamamen durulanması önemlidir.

4. ADIM: Kurulama

Ekim yapılan bölgeye zarar vermemek için iki hafta boyunca havlu kullanmayınız, yalnızca uzaktan ve ılık havayla kurutmayı tercih ediniz.

Not: Bu değerlendirmeler kesin olmamakla birlikte hastaya genel olarak bilgilendirme amacıyla yapılacaktır. Tanı, teşhis yerine geçmez.

Hair Trans

Online

Randevu

Randevu talebinize mümkün olan en kısa sürede dönüş sağlanacaktır. Sağlıklı günler dileriz.