Edit Content

Hakkında

Sağlık sektöründe 20 senedir hizmet veren uzman kadromuz ile yaklaşık 5 seneden beri de nakil işlemi sunmaktayız.

İletişim Bilgileri

Sakal Ekimi

Bıyık ve sakal ekimi işlemi, sakalı çıkmamış veya bıyık ve sakal kaybı yaşayan kişilere uygulanan bir metottur. Sakal ve bıyık, erkeklerin görünümlerinin önemli bir parçasıdır. Sakallı görünümünü beğendiği hâlde testosteron hormonuna bağlı sakal ve bıyık kaybı yaşayanlara tavsiye edilir. Sakal ektirme operasyonu ile istediğiniz sakallı görünüme kavuşabilirsiniz.

FUE Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi

Sakal ekiminde saç ekimine benzer Mikro FUE yöntemi uygulanır. Kafanın arka kısmında kalan iki kulak arasındaki saçlı alandan saç kökleri tek tek alınarak sakalın olmadığı bölgeye ekilir. Lokal anestezi altında yapılan ameliyatta ciddi bir ağrı ya da sızı gözlenmez, operasyon sonrası süreçte de herhangi bir yara veya dikiş izi kalmaz.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekiminin Aşamaları

Konsültasyon: Ekim işlemi diğer bütün ekim operasyonlarda olduğu gibi doktor muayenesi ile başlamaktadır. Bu muayene sırasında iki önemli nokta dikkate alınmaktadır. İlk olarak ekim istenilen bölgenin ihtiyacı tespit edilmekte, ikinci olarak donör bölgeden kaç greft alım yapılabileceği değerlendirilmektedir.

Operasyon: Operasyon sırasında sakalların büyüme yönü dikkate alınarak ekim gerçekleştirilmektedir. Operasyon iki temel bölümden meydana gelir. Önce donör bölgeden köklerin alınır ve sonrasında ihtiyaç duyulan bölgeye saç kökleri ekilir.

Pansuman: Operasyondan sonraki gün pansuman uygulanmaktadır. Klinikten ayrılmadan önce ekim sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve yıkama işleminin nasıl yapılacağı gösterilecektir.

Sonuç ve İyileşme: Bir hafta sonra ekim yapılan alan doğal görünüme kavuşur, alım yapılan bölgenin iyileşmesi ve önceki görünümüne kavuşması için de 10 gün geçmesi gerekir. Sakal ve bıyık ekimi sonrasında saç ekimi sonrası talimatlarını uygulamak mümkündür. Altı ay sonra ekilen sakal ya da bıyık beklenen sonuca ulaşmaya başlar, 12-18 ay içinde de nihai sonuç görülür.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Operasyonu Kimlere Yapılır?

Testosterona bağlı olarak sakal ve bıyık kaybı yaşayanlara, donör bölgesi de yeterli olduğunda sakal ekimi ve/veya bıyık ekimi yapılabilir.

Not: Bu değerlendirmeler kesin olmamakla birlikte hastaya genel olarak bilgilendirme amacıyla yapılacaktır. Tanı, teşhis yerine geçmez.

Hair Trans

Online

Randevu

Randevu talebinize mümkün olan en kısa sürede dönüş sağlanacaktır. Sağlıklı günler dileriz.